Кольорові алмази — фантазія природи


Кольорові алмази більш рідкісні, ніж алмази чистої води. В середньому на 100 000 однокаратних алмазів чистої води знаходять всього лише один високоякісний кольоровий. Інтенсивно забарвлені кольорові алмази, також звані «фантазійними алмазами», зобов'язані своєю появою випадковостям зростання і кристалізації.




Їх колірна гамма відповідає всьому сонячному спектру. Чим насиченіший колір, тим дорожче коштує сам камінь. Як не дивно, але аж до сімдесятих років їх дуже мало цінували. І лише недавно «фантазійні алмази» стали шалено популярні.

Ще знамениті копальні Голконди в Індії, що поодинці постачали весь світ алмазами аж до вісімнадцятого століття, таїли в собі кольорові алмази. Більше третини з всесвітньо відомих алмазів - завдяки їх вазі та історії є кольоровими.

Серед них — знаменитий «Хоуп» насиченого синього кольору, який вважається найбільшим і красивим синім алмазом у світі, який Людовик Чотирнадцятий придбав в 1669 році і наказав огранити на шпильки для краватки.

У переліку скарбів корони, складеному у 1691 році, він рахувався з 69-каратним вагою, потім під час французької революції зник і знову з'явився лише в 1912 році в переограненому вигляді і вагою в 45,52 карата. Після безлічі перипетій алмаз був куплений знаменитим ювеліром Гаріі Уїнстоном, який подарував його в 1956 році Смітсонівському інституту у Вашингтоні, де камінь зберігається досі.

В даний час кольорові алмази знаходять по всьому світу. Найвишуканішими вважаються червоні (найбільш рідкісні), які найчастіше у світі знаходять на копальні «Аргайл» в Австралії. Там же часто знаходять зелені, блакитні, рожеві та жовті. Останні — найпоширеніші з кольорових.

Якість і цінність кольорового алмазу визначаються чотирма критеріями: забарвленням (найдорожче рівномірно забарвлені камені), інтенсивністю забарвлення, вагою і чистотою.